Polecamy

Warsztaty „Nauka przez zabawę - czyli gry w bibliotece”, 21 marca 2017 r., Warszawa

Data dodania: 23.01.2017

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „Nauka przez zabawę - czyli gry w bibliotece”, które odbędą się 21 marca 2016 r. w siedzibie Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Gocławska 4 w Warszawie.

Gry planszowe szturmem wchodzą do bibliotek. Organizowane przez bibliotekarzy turnieje gromadzą tłumy zainteresowanych. Często są to ludzie, którzy nie przepadają za książkami. Czy gra, która przyciągnęła do biblioteki ma szansę przyciągnąć ich również do książki? „Grywalizacja”, a więc uczenie oczekiwanych zachowań, dzięki wykorzystaniu właściwej człowiekowi chęci gry i zabawy, święci obecnie triumfy podczas wszelkich szkoleń biznesowych. Jak można skutecznie wykorzystać ją do promocji czytelnictwa? Chcielibyśmy porozmawiać o tym, dzieląc się doświadczeniami, związanymi ze stworzeniem i testowaniem w szkolnej i bibliotecznej praktyce gry planszowej W pustyni i w puszczy, zintegrowanej z internetową platformą wiedzy.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się:

  • jakie są najnowsze trendy w świecie gier
  • jak skompletować atrakcyjną kolekcję gier dla biblioteki
  • jak docierać do zainteresowanych i organizować atrakcyjne turnieje gier planszowych
  • jak korzystać z gier w celu promocji czytelnictwa
  • jakie pomysły wykorzystania gier w pracy z dziećmi proponują metodycy nauczania języka polskiego

Trenerzy:

Iwona Haberny założycielka Agencji Promocyjnej , która specjalizuje się w organizacji i promocji wydarzeń kulturalnych. Współpracowała z podmiotami polskimi i zagranicznymi (m. innymi: Fundacja Kościelskich Genewa, Poetry Foundation Chicago, Goethe-Institut, Lithuanian Culture Institute, Instytut Książki). Organizuje Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Rabka Festival” oraz realizuje multimedialne projekty literackie dla młodzieży. Na zlecenie Instytutu Książki organizowała cykle szkoleń dla bibliotekarzy. Jako trener, prowadziła szkolenia dotyczące niestandardowych metod promocji czytelnictwa w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz w Warszawie. Była szefem działu promocji w Znaku (1996-2000) i w Wydawnictwie Literackim (2004-2012).

Wojciech Rzadek gracz, projektant gier i trener. Z wykształcenia tłumacz i pedagog, magister filologii romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Właściciel firmy ADMONDO prowadzącej szkolenia, gry szkoleniowe i eventy, oraz produkującej wielkoformatowe gry dla dzieci. Jest autorem trzech obecnych na rynku gier planszowych: Rice Wars, Abetto oraz Astro Jam. Opracował motorykę gry W pustyni i w puszczy. Przeprowadził ponad 300 prelekcji, warsztatów i konkursów, związanych z grami planszowymi. Jest laureatem większości najbardziej prestiżowych konkursów związanych z grami fabularnymi w Polsce.

Cena warsztatów to 190 zł + VAT (10% zniżki dla członków SBP).

 

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP