Polecamy

„Edukacja informacyjna i medialna. Archipelagi wiedzy” Warszawa, 4-5 października 2012

Międzynarodowa Konferencja Edukacja informacyjna i medialna. Archipelagi wiedzy (EIM) odbędzie się 4-5 października 2012 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Wydarzenie – pierwsze tego typu w Polsce, kładące nacisk na praktyczne aspekty zagadnienia - jest adresowane do bibliotekarzy z różnych typów bibliotek, nauczycieli, przedstawicieli instytucji kultur, organizacji pozarządowych, a także wszystkich pasjonatów tematyki. Organizatorami EIM są Komisja ds. Edukacji Informacyjnej (KEI) Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie. 

Jakie są Cele konferencji

Praktyka → naszą ambicją jest zaakcentowanie praktycznego wymiaru edukacji informacyjnej i medialnej oraz zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w tym procesie.

Współpraca → Pragniemy zaprezentować możliwości współpracy pomiędzy bibliotekarzami a przedstawicielami innych środowisk zaangażowanych w prowadzenie zajęć z zakresu EIM (szkoły, instytucje kultury, organizacje pozarządowe).

Metodyka → Mamy nadzieję dostarczyć praktycznych wskazówek na temat realizacji edukacji informacyjnej, ram systemowych dla kształcenia kompetencji informacyjnych, a także metod i technik pracy z użytkownikami informacji.

Organizatorzy

Komisja ds. Edukacji Informacyjnej (KEI) działa w ramach Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Misją KEI jest popularyzowanie edukacji informacyjnej (Information Literacy Education), czyli metod kształcenia rozwijających umiejętności skutecznego poszukiwania i efektywnego wykorzystywania informacji. KEI tworzy i propaguje programy służące podniesieniu kompetencji informacyjnych użytkowników bibliotek i kształceniu trenerów Information Literacy. Komisja przygotowuje raporty, tłumaczy na język polski i upowszechnia najnowsze publikacje dotyczące edukacji informacyjnej. W zakresie jej działania leży także śledzenie i popularyzowanie trendów związanych ze sposobami docierania, selekcji i wykorzystywania informacji przez użytkowników z różnych grup wiekowych i środowisk.

Więcej o KEI: www.sbp.pl/kei  

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW) ma swoją siedzibę w imponującym gmachu przy ulicy Dobrej powstałym według projektu Marka Budzyńskiego i Zbigniewa Badowskiego. BUW ma jeden z trzech największych księgozbiorów naukowych i uczelnianych w Polsce, liczący (stan na koniec 2010 rok) 3 013 030 jednostek ewidencyjnych. W ramach BUW działa elektroniczna biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, zwana w skrócie e-bUW oraz Centrum NUKAT czuwające nad katalogiem centralnym i spójnością bazy NUKAT. Na dachu biblioteki znajduje się ogólnodostępny ogród botaniczny - jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

Więcej o BUW-ie: www.buw.uw.edu.pl

przejdź na podstronę konferencji

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP