[Aktualizacja 10.03.2020 - szkolenie odwołane, odbędzie się w późniejszym terminie] Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty „Biblioteka dobrze zaprojektowana. Animacyjne metody diagnozowania i badania potrzeb mieszkańców”, które odbędą się 19 marca 2020 r. w godzinach 10.00 - 16.00 (rejestracja od godz. 9.30) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie, ul. Gocławska 4.
Dobrze zaprojektowana i sprawnie działająca biblioteka, to placówka która zna swoją społeczność lokalną, dla której została powołana oraz zna potrzeby tej społeczności. Diagnoza społeczna nie musi być przy tym kosztowna i skomplikowana. Wystarczą proste, użyteczne metody animacyjne, których poznanie i zastosowanie w codziennej pracy pozwoli ożywić zarówno samą bibliotekę, jak i społeczność, a co najważniejsze bardziej ją poznać.
Animacyjne metody badań nie wymagają wiele czasu i przygotowań. Można ich użyć w trakcie organizowanych zajęć, przy okazji wydarzeń albo mogą stać się atrakcyjnym punktem imprezy. A co najważniejsze przyniosą praktyczną wiedzę, przydatną w codziennej pracy biblioteki. Dlaczego? A dlatego, ponieważ:
Warsztaty poprowadzi Marek Jurowski - bibliotekarz i trener wierzący, że książka może przyciągnąć do biblioteki każdego – trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić i mieć dobry pomysł. Praktykujący czytelnik, który "olał stado", czarną owcą będąc od zawsze, a za sprawą Dyskusyjnych Klubów Książki odkrył w wieku średnim polską literaturę współczesną. Absolwent Polsko-Amerykańskiego Studium Komunikacji Społecznej w Organizacji i Zarządzaniu, studiów podyplomowych Zarządzanie Instytucjami Kultury oraz uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu komunikacji społecznej i public relations. Pracował m.in w Instytucie Książki, gdzie odpowiadał za programy wsparcia dla bibliotek publicznych. Uczestnik wyjazdów studyjnych do Norwegii, Niemiec i Czech.
Koszt udziału w warsztatach wynosi:
+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.
Cena obejmuje zestaw materiałów, możliwość konsultacji z trenerem, certyfikat, serwis kawowy, przekąski.
Uwaga! Rezygnacja z udziału po 12 marca 2020 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury wystawionej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Możliwy jest udział innej osoby na szkoleniu - zmianę uczestnika szkolenia należy zgłosić mailowo na adres: redakcja.portal@sbp.pl najpóźniej w przeddzień szkolenia.