Polecamy

Warsztaty "Tworzenie i edycja dokumentów w formacie PDF w repozytoriach i bibliotekach cyfrowych", 12 kwietnia 2019 r., Warszawa

Data dodania: 04.03.2019

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza bibliotekarzy na szkolenie z zakresu tworzenia i edycji dokumentów w formacie PDF w repozytoriach i bibliotekach cyfrowych, które odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, ul. Meissnera 5.

Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji i umiejętności praktycznych związanych z edycją i przetwarzaniem plików tekstowych w formacie PDF. Warsztaty skierowane są do bibliotekarzy, archiwistów, pracowników informacji, którzy zajmują się tworzeniem bibliotek cyfrowych i repozytoriów lub chcą poznać tajniki składu plików w formacie PDF i poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Uczestnicy po szkoleniu:

  • będę potrafili posługiwać się wybranymi narzędziami do tworzenia i przetwarzania plików w formacie PDF,
  • zwiększą swoje umiejętności związane z przetwarzaniem plików, co przełoży się na skuteczność ich pracy,
  • poznają nowoczesne metody obróbki graficznej plików.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 250 zł + VAT. W cenie uwzględniono uzyskanie certyfikatu, serwisy kawowe oraz najnowszą publikację L.Szafrańskiego "Zarządzanie zasobami dokumentów elektronicznych w instytucjonalnych repozytoriach akademickich", która wkrótce ukaże się nakładem Wydawnictwa Naukowego i Edukacyjnego SBP

 

W ramach programu lojalnościowego, członkom SBP przysługuje zniżka o 10%

Uwaga! Z uwagi na konieczność rezerwacji usług, w przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu nie zwracamy opłaty za szkolenie, możliwy jest udział innej osoby.

Szkolenie poprowadzi Leszek Szafrański doktor nauk humanistycznych, kierownik Oddziału Zbiorów Cyfrowych Biblioteki Jagiellońskiej i Sekcji Repozytorium UJ. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i trener specjalistycznych szkoleń. Sprawuje nadzór merytoryczny nad pracami dotyczącymi tworzenia i zarządzania: Jagiellońską Biblioteką Cyfrową, Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz udostępniania i opracowania zbiorów cyfrowych. Uczestniczył w pracach Zespołu doradczego MNiSW do spraw otwartego dostępu do treści naukowych. Bierze udział w pracach grupy eksperckiej Open Science sieci The Guild of European Research-Intensive Universities. Jego zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień dotyczących zarządzania zasobami cyfrowymi, długoterminowej archiwizacji, otwartego dostępu do nauki, projektowania systemów informacyjnych oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w bibliotekach. Autor publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu zarządzania informacją oraz tworzenia bibliotek cyfrowych i repozytoriów.

 

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP