Tegoroczna Noc Muzeów poświęcona była niezwykle barwnej i różnorodnej kulturze azjatyckiej. Blisko 500 osób skorzystało z oferty i wzięło udział w atrakcjach przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy i partnerów. Podziwiano przygotowany przez Centrum Kultury Koreańskiej pokaz walki wschodniej Teakwondo oraz Aikido w wykonaniu uczniów Centrum Aikido Aikikai w Warszawie. Niezwykle barwne stroje koreańskie zwane Hanbok mogli przymierzyć zarówno dorośli jak i dzieci. Kobiety, w długich i obszernych, ale niezwykle korowych sukniach wyglądały uroczo. Nie zabrakło także odważnych panów, którzy z równym entuzjazmem wskakiwali w hanbok.
Dużym uznaniem cieszyły się warsztaty plastyczne przygotowane przez Centrum Kultury Koreańskiej oraz Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wola. Można było m.in. otrzymać swoje imię napisane w języku koreańskim, poćwiczyć cierpliwość przy kaligrafii a także poznać tajniki papieru hanji. Młodsi uczestnicy z wielkim zaangażowaniem ozdabiali maski i wachlarze oraz tworzyli smoki. Uzupełnieniem była możliwość pomalowania twarz oraz ozdobienia dłoni indyjskim mehendi. Dla osób lubiących łamigłówki Centrum Gier Japońskich przygotowało rozrywki umysłowe w formie gier zręcznościowych typu kendama czy gier karcianych - hanafunda.
Sebastian Łabęda, podróżnik oraz warszawski przewodnik, zabrał swoich słuchaczy w podróż do Indii, wzdłuż rzeki Ganges, trasami rzadko odwiedzanymi przez turystów. Natomiast o kulturze oraz literaturze indyjskiej opowiedział Dariusz Rusin - złoty medalista Mistrzostw Świata K-4 w Dartmouth w roku 1989 obecnie członek Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny. W holu Biblioteki Publicznej w dzielnicy Wola m.st. Warszawy przy al. Solidarności 90 jeszcze do końca maja można oglądać dwie wystawy: „Komiks japoński – bogactwo stylów, bogactwo treści” – wystawa przygotowana przez Firmę Hanami oraz fotografie Elżbiety Wieteski-Czechowicz pt. „Wielobarwny świat Kultur Muzycznych”.
Tuż przed północą o japońskich duchach opowiedziała pani Magdalena Tomaszewska-Bolałek z Firmy Hanami. Rozmaitość demonów i duchów w Japonii jest dla Europejczyka niemałym zaskoczeniem. Ponadto przedstawiciele Firmy Hanami przybliżyli wszystkim zainteresowanym historię mangi oraz opowiedzieli o sztuce rysowania komiksu japońskiego, zapraszając jednocześnie do zwiedzania wystawy wyeksponowanej w holu Biblioteki.
Żadna noc w Bibliotece nie mogłaby się obyć bez ciekawej literatury, którą można było wypożyczyć z bogatej oferty Biblioteki bądź zakupić bezpośrednio od zaproszonych wydawnictw: Kwiaty Orientu, Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny, Hanami. Liczne nagrody dla uczestników imprezy ufundowały wydawnictwa, Restauracja Gruba Ryba, Sebastian Łabęda oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.