Polecamy

IV Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny Dzień Matki w powiecie jasielskim

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 27.05.2014

 „Ręce Twe Mamo są spracowane,
na twarzy zmarszczek przybywa,
a oczy masz wciąż roześmiane,
Twą mądrą głowę siwizna pokrywa.
Ile dobroci jest w Tobie Mamo,
tego nie da się zliczyć,
serce Twe kocha zawsze tak samo,
miłości nie można policzyć…”
                        (O mojej mamie, M. Buczyńska)

 

Mamo, matko, matuleńko, któż tych słów nie rozumie. Każdemu te słowa są znane, przez dzieci tak często wypowiadane. Gdy dziecku coś złego się dzieje, matka pogłaszcze, do serca przytuli, w paluszek pocałuje i malec lepiej się czuje. Wychowanie dzieci to ciężka i odpowiedzialna praca, w której nie można wywiesić kartki - przerwa albo zaraz wracam. Trwa ona 24 godziny na dobę. Każda mama w wychowanie swoich pociech wkłada całe swoje serce, dla niej zawsze na pierwszym miejscu są jej dzieci.

IV Powiatowy Konkurs z okazji Dnia Matki już za nami. Uczestniczyło w nim ok. 150 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z 9 gmin powiatu jasielskiego. Uroczysty koncert z podsumowaniem konkursu literacko-plastycznego odbył się 26 maja b.r.w Domu Ludowym w Szebniach.

Organizatorami tegorocznej uroczystości byli: Gmina Jasło, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Wojciech Piękoś- Radny wsi Szebnie, Ewa Łakomiec - Sołtys wsi Szebnie, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Jaśle, Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach.

Konkurs objęty został „Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności”.

Podczas uroczystości podsumowano IV Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny  Dzień Matki w powiecie jasielskim. Wspomnienia literacko-plastyczne kobiet wiejskich. Jest to coroczny konkurs, który z edycji na edycję przyciąga coraz większą liczbę uczestników. W tym roku na konkurs 38 prac, w tym 16 utworów literackich oraz 22 prace plastyczne i rękodzielnicze.

 

Statuetki Konkursowe przyznano:

W kategorii poezja: Agnieszka Bal - gmina Nowy Żmigród

W kategorii proza: Zofia Macek – gmina Jasło
W kategorii rękodzieło artystyczne: Teresa Macek - gmina Tarnowiec


Wyróżnienia otrzymali:
Anna Kwiatkowska, Bernadeta Samborska - gmina Brzyska, Monika Kocik, Zofia Gałuszka, Czesława Klocek - gmina Jasło, Maria Gubała, Alicja Antonik - m. Jasło, Krystyna Źrebiec- gmina Nowy Żmigród, Stanisława Gierlasińska, Maria Tomasik - gmina Tarnowiec, Edyta Sekunda – gmina Dębowiec, Maria Słowik – gmina Skołyszyn, Marianna Romanek - gmina Osiek Jasielski.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym podczas uroczystości wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Stanisława Pankiewicza Wójta Gminy Jasło.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Kapeli Ludowej Trzcinicoki oraz Zespołu Jeruzalem działającym przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach.

Szczególną okazję, jaką był bez wątpienia tegoroczny Powiatowy Dzień Matki, organizatorzy wykorzystali by wręczyć podziękowania za dotychczasową współpracę osobom, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym na terenie gminy Jasło. Dziesięciu mieszkankom gminy Jasło, listy gratulacyjne wręczył Wójt S. Pankiewicz.

Wśród licznych gości zgromadzonych na uroczystości znaleźli się m.in. Alicja Zając senator RP, Bogdan Rzońca poseł, ksiądz prałat Wacław Rybka, Stanisław Marszałek przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Zdrowia w gminie Jasło oraz Maria Owsiak radna wsi Warzyce.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do realizacji spotkania pokoleń w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

 KGW w Szebniach







Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP