Polecamy

Warsztaty "Media społecznościowe i ich wykorzystanie w codziennej działalności bibliotek", 7 grudnia 2018 r.,Warszawa

Data dodania: 30.09.2018

[Aktualizacja 29.11.2018 - WARSZTATY ODWOŁANE] Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty pt.: "Media społecznościowe i ich wykorzystanie w codziennej działalności bibliotek", które odbędą się 7 grudnia 2018 r. w godz. 10-16 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, ul. Meissnera 5. 

Celem warsztatów jest charakterystyka i analiza zjawiska biblioteki drugiej generacji w kontekście działalności tradycyjnych instytucji bibliotecznych, ale także przygotowywanych przez nie cyfrowych projektów (np. cyfrowych bibliotek, archiwów, wystaw). W trakcie warsztatów uczestnicy nabędą wiedzę dotyczącą funkcjonowania biblioteki w świecie mediów społecznościowych, kultury konwergencji czy mobilnych urządzeń, treści i aplikacji. Zostaną przedstawione możliwości wykorzystania wybranych interaktywnych narzędzi, które pracownicy bibliotek mogą z powodzeniem wykorzystywać w ramach oferowanych przez te instytucje informacyjnych usług. W ten sposób podniosą swoje kompetencje w zakresie efektywnego wykorzystania narzędzi Web 2.0 oraz możliwości, jakie oferuje dzisiaj zjawisko mobilności urządzeń i aplikacji. 

Tematyka warsztatów:  

  • Web 1.0, Web 2.0, Web 3.0 … interaktywna rewolucja w sieci?
  • Biblioteka, książka, informacja w świecie społecznościowych mediów i mobilnych technologii
  • Interaktywność narzędzi społecznościowego internetu a usługi informacyjno – biblioteczne (w tym OPAC 2.0)
  • Biblioteka, biblioteka cyfrowa i bibliotekarz 2.0
  • Folksonomia i możliwości społecznościowej organizacji informacji o dokumentach
  • Praktyczne możliwości wykorzystania w bibliotece narzędzi Web 2.0 oraz mobilnych aplikacji

Szkolenie poprowadzi dr Grzegorz Gmiterek, adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, który w swojej pracy badawczej zajmuje się m.in. wykorzystaniem nowych technologii w instytucjach kultury i nauki (w tym szczególnie narzędzi i usług Web 2.0 oraz mobilnych urządzeń i aplikacji). Stypendysta Towarzystwa Historyczno – Literackiego w Paryżu im. Dr Marii Zdziarskiej – Zaleskiej. Uczestnik Programu Departamentu Stanu USA International Visitor Leadership Program "Library & Information Science. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym książki Biblioteka w środowisku społecznościowego Internetu. Biblioteka 2.0, Warszawa 2011, za którą otrzymał Nagrodę Naukową SBP im. Adama Łysakowskiego.

Kosztu udziału w szkoleniu to 220 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP) - cena objemuje serwis kawowy i certyfikat.

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP