Szkolenie z zakresu praw autorskich w obszarze fotografii to kompleksowe ujęcie tematu ochrony oraz wykorzystywania aktualnie powstających i archiwalnych fotografii, zarówno w kontekście twórców, jak i postaci bądź obiektów fotografowanych (wizerunek).
Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawy prawne dotyczące prawa autorskiego, dowiedzą się m.in. co to jest wizerunek, jakie fotografie nie są chronione prawem autorskim, jakie są zasady korzystania z fotografii w mediach społecznościowych, jaka jest różnica między fotografią inspirowaną a plagiatem. Szkolenie poświęcone będzie także umowom dotyczącym fotografii (pozyskiwanie zgody na korzystanie z praw osobistych do fotografii, udostępnianie reprodukcji przez muzea, kontakt ze ZPAF-em) oraz odpowiedzialności cywilnej i karnej w sytuacji naruszenia prawa autorskiego.
SBP objęło szkolenie swoim patronatem.
Autorski program szkolenia przygotowany jest przez mec. Marcina Lassotę, adwokata specjalizującego się w prawie autorskim, który od lat współpracuje m.in. z instytucjami kultury, branżą filmową i wydawniczą. Program szkolenia obejmuje omówienie aktualnych przepisów prawa autorskiego oraz analizę przykładów, również z własnej praktyki adwokackiej, m.in. głośnej w środowisku fotograficznym sprawy dotyczącej copyright trollingu i cytatu w fotografii, zakończonej wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 10 czerwca 2016.
Po szkoleniu uczestnicy wiedzą:
Szczegółowy PROGRAM szkolenia: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/papwf4/index.php
Zapraszamy do skorzystania z 10% RABATu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/papwf4/formularz_pr10.php