Polecamy

Warsztaty „Niekonwencjonalne metody wspierania czytelnictwa dzieci i młodzieży: O wyruszaniu w drogę, spotkaniach i przemianach”, 10 marca 2017 r., Warszawa

Data dodania: 19.12.2016

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Goethe Instytut w Warszawie zapraszają na warsztaty polsko niemieckie „Niekonwencjonalne metody wspierania czytelnictwa dzieci i młodzieży: O wyruszaniu w drogę, spotkaniach i przemianach”, które odbędą się 10 marca w godzinach 10.00-15.00 w siedzibie instytutu przy ul. Chmielnej 13A w Warszawie.

Kolejna edycja warsztatów, adresowanych do bibliotekarzy polskich pracujących z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty posłużą zdobyciu praktycznej wiedzy w zakresie kreatywnych metod wspierania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pozwolą odpowiedzieć na pytanie, jak otworzyć przed młodym czytelnikiem możliwości kryjące się w książkach i jak umożliwić mu odkrywanie świata mediów wszystkimi zmysłami.

W trakcie warsztatów uczestnicy pracować będą z książkami z literatury niemieckiej, które szczególnie nadają się do rozwijania wyobraźni i kształtowania sprawności językowej młodego czytelnika. Tematem wybranych książek będą„Podróże”. Autem lub koleją, rakietą, statkiem albo piechotą – bohaterowie książek często wyruszają w drogę do najodleglejszych zakątków i nieznanych światów. A tam trzeba poznawać nowe rzeczy, spotykać innych i wykazywać się przy tym asertywnością, krótko mówiąc – poddać się procesowi rozwoju i dojrzewania.

Kathrin Buchmann z LesArt, Berlińskiego Centrum Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej wyruszy wspólnie z uczestnikami warsztatów w interaktywną podróż w nieznane (literackie) obszary. Do walizki zapakuje opowiadania, wiersze, ilustracje i media dla ludzi powyżej piątego roku życia, otwartych na świat.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie konsekutywne (na żywo). Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach międzynarodowych. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Kathrin Buchmann od 2012 roku jest dyrektorem ds. programowych w berlińskim Centrum Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej LesArt. Zajmuje się koncepcją i realizacją imprez literackich, projektów i wystaw. Studiowała językoznawstwo stosowane, germanistykę, literaturoznawstwo i bibliotekoznawstwo. Była dyrektorką biblioteki dla dzieci i młodzieży.

LesArt, Berlińskie Centrum Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, zostało otwarte w 1993 roku. LesArt opracowuje kreatywne modele kształcenia estetyczno-literackiego, wykorzystując wszystkie dziedziny sztuki i wszystkie rodzaje mediów. Punktem wyjścia są przy tym doświadczenia dzieci i młodzieży związane z ich życiem, czytaniem i oglądaniem obrazków. LesArt stał się miejscem spotkań dzieci, młodzieży i dorosłych ze wszystkich dzielnic Berlina i okolicznych miejscowości. LesArt współpracujetakże jako koordynator i partner przy organizacji przedsięwzięć związanych z literaturą dziecięcą i młodzieżową w Berlinie, Niemczech i poza ich granicami.

Koszt udziału 90 zł + VAT.

 

 

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP