Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga - Południe m.st. Warszawy zapraszają na warsztaty „Grafika komputerowa dla niegrafików – poziom II: Edycja zdjęć i tworzenie projektów w edytorze graficznym”, które odbędą się 13 maja 2016 r. w siedzibie w siedzibie Biblioteki przy ul. Meissnera 5, w godzinach od 10.00 do 15.30.
Zastanawiałeś się kiedyś, jak poprawić, wyretuszować, wykadrować zdjęcie lub wyciąć jego fragment, a następnie przygotować z jego wykorzystaniem projekt graficzny? Jeśli potrzebujesz takich umiejętności w pracy, lecz jeszcze ich nie masz, nie masz dużo czasu i pieniędzy na korzystanie z drogich komercyjnych programów, to szkolenie jest dla Ciebie!
Celem szkolenia jest nabycie kompetencji z zakresu obróbki zdjęć i tworzenia projektów z wykorzystaniem grafiki rastrowej, którą z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej pracy.
Szkolenie jest przeznaczone uczestników warsztatów pierwszego stopnia, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie obsługi konkretnego narzędzia graficznego. Uczestniczyć w nim mogą także osoby nie posiadające żadnego doświadczenia w zakresie obróbki zdjęć.
Tematyka zajęć skupi się za zasadach obróbki grafiki rastrowej - Uczestnicy warsztatów poznają zasady edycji zdjęć i przygotowywania projektów graficznych przy pomocy darmowego i dostępnego online programu graficznego PIXLR. Aplikacja ta stanowi znakomitą alternatywę dla komercyjnego programu Photoshop.
Na szkoleniu dowiesz się m.in:
Korzyści, które wyniesiesz ze szkolenia:
Zajęcia poprowadzi Tomasz Kasperczyk – grafik komputerowy i operator DTP, webmaster. Zajmuje się projektowaniem i przygotowaniem do druku materiałów reklamowych, książek, czasopism i katalogów. Administruje portale internetowe, realizuje projekty stron internetowych i prezentacji multimedialnych. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich oraz firmą Silleo, m.in. jako trener, grafik oraz specjalista ds. promocji. Projektuje także okładki książek. Autor artykułów dotyczących rynku wydawniczego.
W wykonywanych projektach chętnie łączy różne techniki komputerowe oraz innowacyjne narzędzia internetowe.
Koszt udziału w warsztatach: 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwisy kawowe i najnowszy numer czasopisma SBP.