Polecamy

Warsztaty „Formy promocji biblioteki i aktywizacji czytelników - flashmob, lipdub, gra miejska”, 15 stycznia 2016 r., Warszawa

Data dodania: 10.11.2015

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza 15 stycznia 2016 roku na warsztaty dla bibliotekarzy pt.„Formy promocji biblioteki i aktywizacji czytelników - flashmob, lipdub, gra miejska". Warsztaty odbędą się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN, ul. Gocławska 4 w Warszawie.

Celem warsztatów jest przedstawienie bibliotekarzom innowacyjnych metod pracy ze współczesnym czytelnikiem. Omówione zostaną teoretyczne oraz praktyczne aspekty organizacji flashmobów, lipdubów oraz gier miejskich. Formy te można wykorzystać w pracy aktywizującej z użytkownikiem w różnym wieku oraz jako elementy promocji biblioteki w społeczności lokalnej. Metody te stanowią aktywny element współpracy z otoczeniem biblioteki i mogą obejmować tematykę funkcjonowania danej placówki, jak i wpisywać się w akcję promującą: czytelnictwo, współpracę międzypokoleniową, aktywny tryb zdobywania wiedzy, pożyteczne treści i zachowania oraz zabawę jako element kreatywnej edukacji zorientowanej na rozwój poznawczy czytelnika, ucznia, klienta.

Uczestnicy warsztatów zyskają wiedzę i umiejętności z zakresu:

  • teoretyczno-prawnych aspektów organizowania i przebiegu flashmobów, lipdubów i gier miejskich;
  • wykorzystania elementów zabawy, gier i zaskoczenia w pracy z czytelnikiem;
  • budowania scenariusza oraz innych narzędzi potrzebnych w realizacji wyżej wymienionych form;
  • sposobów aktywizowania odbioru dzieła literackiego przez młodego czytelnika;
  • sposobów na realizację współpracy międzypokoleniowej;
  • niestandardowych metod animacji tekstów literackich i paraliterackich w aktywnej pracy z czytelnikiem;
  • pozyskiwania partnerów komercyjnych i niekomercyjnych do współpracy przy tworzeniu flashmobów, lipdubów i gier;
  • możliwości zwiększania poczucia sprawstwa i skuteczności w pracy warsztatowej z czytelnikami.

Warsztaty poprowadzi dr Magdalena Cyrklaff - certyfikowany trener rozwoju umiejętności psychospołecznych, terapeuta, profilaktyk i coach zdrowia, animator społeczno-kulturalny. Wykładowca akademicki, autorka książek, artykułów i programów kształcenia na studiach wyższych. Menedżer kierunku „pedagogika” w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy. Ekspertka w zakresie rozwoju osobistego i psychologii biznesu w ramach ogólnopolskiej kampanii pt. „Znane ekspertki” zainicjowanej przez firmę Headlines Porter Novelli (znaneekspertki.pl). Liderka inicjatyw społecznych na rzecz upowszechniania innowacji edukacyjnych w szkolnictwie, rozwoju osobistym i biznesie. Posiada bogate, kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu między innymi warsztatów i treningów: interpersonalnych, efektywnej komunikacji, rozwoju kreatywności, skutecznego przywództwa i motywowania, rozwiązywania konfliktów, aktywizacji osób bezrobotnych, profilaktyki uzależnień, promocji zdrowia, zastosowania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych i gier w edukacji oraz w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem. Autorka, realizatorka i koordynatorka projektów i akcji edukacyjno-profilaktycznych (np. Program „Skuteczny Lider Profilaktyki", Festiwal „Rockowo-Beztytoniowo”). Od ponad dekady związana z sektorem organizacji pozarządowych, w których koordynuje działania na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. W aktywnej pracy ze społecznościami lokalnymi współorganizowała już: letnie kino pod chmurką, warsztaty rękodzieła, święto ziemniaka, przegląd talentów, konkursy plastyczne, muzyczne, święto rodziny, karaoke z zespołem na żywo, gry miejskie, seminaria i konferencje. W swojej pracy naukowej skupia się między innymi na zagadnieniach pedagogizacji poprzez ukierunkowane czytelnictwo i wyselekcjonowane materiały audiowizualne, współczesnych metodach animacji i promocji instytucji non-profit, mentoringu i edukacji rówieśniczej oraz szeroko rozumianej tematyce zdrowia.

Koszt warsztatów to 190 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP). Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, certyfikat, możliwość osobistych konsultacji z prowadzącym oraz aktualne czasopismo SBP.

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP