Typografia, pisanie odręczne, historia maszyny do pisania - w czerwcowym numerze „Tytułu Ujednoliconego” przyglądamy się najróżniejszym formom, jakie mogą przybierać litery. Im piękniejsze i staranniejsze, tym lektura przyjemniejsza. Na pytania dotyczące tajników pracy nad składem książki odpowiada Robert Oleś - autorytet w dziedzinie typografii i projektowania książek.
Kącik literacki to tym razem dwa tytuły nominowane do nagrody Nike - „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator i „Morfina” Szczepana Twardocha. Co na ich temat sądzą blogerzy? Zapraszamy do lektury recenzji.
Ponadto w numerze ważkie pytanie dotyczące problemu autorstwa w zasadach katalogowania - czy Kermit Żaba powinien widnieć w spisie autorów obok Jana Kochanowskiego? Odpowiedzi udziela Leszek Śnieżko. Pracownicy biblioteki Uczelni Łazarskiego opowiadają o pracy w międzynarodowym środowisku oraz o swoim katalogu komputerowym obejmującym 100% zbiorów. Wszystkim zainteresowanym łatwym i efektywnym sporządzaniem bibliografii do swoich prac naukowych oraz gromadzeniem i porządkowaniem źródeł on-line polecamy z kolei tekst Jakuba Burcharda, przybliżający tajniki oprogramowania RefWorks.
Klikajmy więc na link i czytajmy TU on-line: http://issuu.com/nukat/docs/tu_10_2013
a od przyszłego tygodnia także wersja na urządzenia mobilne, dostępna na stronie: http://centrum.nukat.edu.pl/
www.tytulujednolicony.pl
www.facebook.com/KatalogNUKAT