Polecamy

Przygotowania do Open Access Week 2012

Data dodania: 16.08.2012

Przygotowania do Open Access Week 2012

W tym roku Międzynarodowy Tydzień Open Access będzie obchodzony od 22 do 28 października. Polska już po raz czwarty weżmie udział w tym przedsięwzięciu. Chcemy wspólnie z innymi krajami przypominać wszystkim, co dla społeczeństw świata, szczególnie tych rozwijających się, oznacza wolny dostęp do nauki, edukacji czy kultury.

EBIB, który od samego początku - czyli od 1999 roku promuje ideę otwarcia w nauce organizuje nie tylko imprezy, które tę promocję wzmacniają, ale publikuje także wiele informacji na ten temat i działa w różnych organizacjach na rzecz otwartości.

Bardzo chcielibyśmy zachęcić wszystkich Was do wzięcia udziału w tygodniu otwartego dostępu do nauki (Open Access Week), możecie zorganizować dowolną imprezę, stacjonarną, zdalną, jakieś wydarzenia, mały wykład, wywiad, nagranie w radio, rozrzucanie ulotek, wlepek – cokolwiek uważacie za interesujące i mogące przyczynić się do promowania otwartości w nauce. Podpowiedź, ulotki, wzory, modele przygotowała jak zwykle organizacja SPARC, wszystko znajdziecie na stronach OAW.

EBIB przygotował stronę polskiego Tygodnia Open Access będziemy na niej odnotowywali wszystkie imprezy jakie Państwo zgłosicie do nas i podawali w newsach KOED i EBIB wszelkie informacje, jakie nadeślecie. Materiały niezbędne do promocji OA znajdują się na stronach OAW – są na wolnych licencjach, można je pobierać, przetwarzać i wykorzystywać do swoich celów bez ograniczeń. Przygotowano także dla nas propozycje imprez, jakie możemy robić – jest to taka podpowiedź, która może zainspirować do działania, zachęcam do przejrzenia prezentacji-wywiadu zatytułowanego Open Access Week Kick Off Webcast przygotowany przez SPARC US.

Poprzednie imprezy były bardzo szeroko promowane zarówno na stronach Open Access Directory, jak i innych organizacji międzynarodowych. Polska wypadła dobrze, jako organizator, mieliśmy sporo imprez. Koordynatorem OAW w Polsce jest KOED i EBIB a ich przedstawicielem Bożena Bednarek-Michalska działaczka EBIB, KOED, EIFL i SPARC oraz Karolina Grodecka z Centrum e-Learningu AGH i KOED. 

Źródło: Koalicja Otwartej Edukacji


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP