Ciemność, w której odbywać będą się spektakle, pozwala „wyrwać” klasyczne czasami teksty ze schematów. Działanie to ma poszerzyć i rozwinąć zdolność odbioru różnych tekstów kultury - uwrażliwić odbiorców na foniczno-wizualne aspekty dzieła literackiego.
Ciemność, w jakiej będą odbywać się spektakle, jest także istotna ze względu na skierowanie przedsięwzięcia do osób niewidomych i niedowidzących. Każdy spektakl będzie tak zaaranżowany, by mógł być w pełni odebrany bez udziału wzroku.
Widzów zapraszamy również do czynnego udziału w przedsięwzięciu i wzięciu udziału w warsztatach prowadzonych przez twórców spektakli (odbędą się jesienią). W wyniku tych warsztatów powstanie spektakl finałowy. Każdy ze spektakli będzie miał program wydany w języku Braille'a.
Podstawą każdego ze słuchowisk jest tekst literacki (utwory np. Miłosza, Conrada, Morti Vizkiego), który opracowywany jest przez reżysera. Przygotowany tekst czytać będą aktorzy lub lektorzy (zależnie od spektaklu od 1-3 osób). Każde słuchowisko będzie miało oprawę muzyczną i wizualną (DJ, videoart).
Program festiwalu dostępny jest na stronach Portalu Księgarskiego.
Źródło: Portal Księgarski