Na 15 października br. zaplanowano premierę audiobooka "Striptiz w erze apek i algorytmów", stworzonego metodą “sokratesowską” czyli stawiania łebskich pytań, zachęcających słuchacza do główkowania. Autorka, Margo Koniuszewski, prezes fundacji The Bridge, opowiada o postępie, przybliżając kuluary bezprecedensowego rozwoju nauki i technologii, tworzących nową rzeczywistość w wymiarze cyber. Prezentuje perspektywy cyfrowego świata, w tym wyzwania, płynące z możliwości wpływania przez big tech na wszystkie aspekty życia, w kontekście monetyzacji naszych danych.
Rewolucję cyfrową rozpatruje jako synergię płynącą z interakcji BIO-TECHNO-LOGIKA. Bio czyli człowiek, techno - to technologia i logika. Wymiar cyber ujęty jest w ramy filozoficzne, naukowe i biznesowe. Słuchacz udaje się w podróż do przeszłości i przyszłości. Cofając się wiek wstecz autorka dotyka wątku prac nad pierwszymi komputerami, robotami i sztuczną inteligencją. Ta wędrówka w czasie pozwala zrozumieć jaką rolę, w 21 wieku, powinien odgrywać człowiek w ekosystemie tech.
Inspiracja dla projektu płynie z kilkunastoletniej pracy Margo z młodym pokoleniem nad tematami globalnych wyzwań, w tym bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa. To grono tworzą studenci uczelni technicznych, biznesowych, prawa, socjologii, medycyny, stosunków międzynarodowych i mundurowych.
W imieniu Autorki, zapraszamy do intelektualnego ping-ponga, generacyjnej debaty z mottem, iż nie można odrywać aspektu społecznego od technologicznego. Zachęcamy do udziału w spotkaniach, które będą organizowane przez uczelnie, samorządy, organizacje studenckie i biblioteki.
Dołącz z hasłem “Bądź mądrze otwarty na wymiar tech!
O autorce
Ekspertka ds. projektów edukacyjnych w domenie transformacji cyfrowej, ukierunkowanych na proces przywództwa i zarządzania potencjałem ludzkim. Po karierze w biznesie, poświęciła się przedsiębiorczości społecznej i filantropii, zakładając fundację The Bridge.
Stworzyła Global Cyber Lab - międzynarodową platformę dla środowisk akademickich, think tanków i biznesu w celu podnoszenia świadomości o wyzwaniach cyber świata. Uczestniczą w niej przedstawiciele 42 państw. Twórczyni, pierwszego w historii, interdyscyplinarnego turnieju wiedzy o ekosystemie cyberbezpieczeństwa - Cybersecurity Challenge, integrującego biznes, administrację publiczną i studentów kierunków: IT, prawa, biznesu, medycyny i wojskowości. Projekt został wyróżniony przez organizacje międzynarodowe, ekspertów i dyplomatów. W 2020 r. Otwarta Grupa Robocza ONZ ds. Cyberbezpieczeństwa przekazała, wszystkim państwom członkowskim ONZ, raport fundacji „Nowe otwarcie w edukacji o cyberbezpieczeństwie”, odnoszący się do zagadnień poprawy edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa na uczelniach wyższych.
Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Redakcja