Polecamy

Bądź mądrze otwarty na wymiar tech! | Start projektu

Data dodania: 15.10.2021

Bądź mądrze otwarty na wymiar tech! | Start projektu

Na 15 października br. zaplanowano premierę audiobooka "Striptiz w erze apek i algorytmów", stworzonego metodą “sokratesowską” czyli stawiania łebskich pytań, zachęcających słuchacza do główkowania. Autorka, Margo Koniuszewski, prezes fundacji The Bridge, opowiada o postępie, przybliżając kuluary bezprecedensowego rozwoju nauki i technologii, tworzących nową rzeczywistość w wymiarze cyber. Prezentuje perspektywy cyfrowego świata, w tym wyzwania, płynące z możliwości wpływania przez big tech na wszystkie aspekty życia, w kontekście monetyzacji naszych danych.

Rewolucję cyfrową rozpatruje jako synergię płynącą z interakcji BIO-TECHNO-LOGIKA. Bio czyli człowiek, techno - to technologia i logika. Wymiar cyber ujęty jest w ramy filozoficzne, naukowe i biznesowe. Słuchacz udaje się w podróż do przeszłości i przyszłości. Cofając się wiek wstecz autorka dotyka wątku prac nad pierwszymi komputerami, robotami i sztuczną inteligencją. Ta wędrówka w czasie pozwala zrozumieć jaką rolę, w 21 wieku, powinien odgrywać człowiek w ekosystemie tech.

Inspiracja dla projektu płynie z kilkunastoletniej pracy Margo z młodym pokoleniem nad tematami globalnych wyzwań, w tym bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa. To grono tworzą studenci uczelni technicznych, biznesowych, prawa, socjologii, medycyny, stosunków międzynarodowych i mundurowych.

W imieniu Autorki, zapraszamy do intelektualnego ping-ponga, generacyjnej debaty z mottem, iż nie można odrywać aspektu społecznego od technologicznego. Zachęcamy do udziału w spotkaniach, które będą organizowane przez uczelnie, samorządy, organizacje studenckie i biblioteki.

Dołącz z hasłem “Bądź mądrze otwarty na wymiar tech!

O autorce
Ekspertka ds. projektów edukacyjnych w domenie transformacji cyfrowej, ukierunkowanych na proces przywództwa i zarządzania potencjałem ludzkim. Po karierze w biznesie, poświęciła się przedsiębiorczości społecznej i filantropii, zakładając fundację The Bridge.
Stworzyła Global Cyber Lab - międzynarodową platformę dla środowisk akademickich, think tanków i biznesu w celu podnoszenia świadomości o wyzwaniach cyber świata. Uczestniczą w niej przedstawiciele 42 państw. Twórczyni, pierwszego w historii, interdyscyplinarnego turnieju wiedzy o ekosystemie cyberbezpieczeństwa - Cybersecurity Challenge, integrującego biznes, administrację publiczną i studentów kierunków: IT, prawa, biznesu, medycyny i wojskowości. Projekt został wyróżniony przez organizacje międzynarodowe, ekspertów i dyplomatów. W 2020 r. Otwarta Grupa Robocza ONZ ds. Cyberbezpieczeństwa przekazała, wszystkim państwom członkowskim ONZ, raport fundacji „Nowe otwarcie w edukacji o cyberbezpieczeństwie”, odnoszący się do zagadnień poprawy edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa na uczelniach wyższych.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich


Redakcja


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP