Od 21 do 25 maja 2018, Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, hol na parterze
XVIII Giełda Książki Bibliotecznej
Co roku bibliotekarze oferują wrocławianom do kupienia kilka tysięcy używanych książek – są wśród nich publikacje wycofane z bibliotek oraz przyjmowane przez cały rok od tych, którzy nie mają już na nie miejsca w domu. Na tegorocznej giełdzie czeka na Państwa, jak zawsze, dużo książek z literatury pięknej polskiej i obcej, a także publikacje z różnych dziedzin, wśród nich m.in. literatura piękna w języku angielskim i niemieckim. Nie zabraknie również płyt z muzyką poważną, rozrywkową i filmami.
Stoiska będą czynne od 10.00 do 18.00.
► Uwaga! Prawie wszystkie książki, filmy i płyty kosztują 3 złote! To niemal na pewno najtaniej w mieście!
A ponadto
10 maja 2018, godz. 18.00
Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, American Corner, II piętro
SPOTKANIE Z RUMUŃSKIM PISARZEM LUCIANEM DANEM TEODOROVICI Dyskusyjny Klub Książki Podróżniczej „Globtrotter” we współpracy z Rumuńskim Instytutem Kultury oraz wrocławskim wydawnictwem Amaltea zaprasza na spotkanie autorskie z rumuńskim pisarzem Lucianem Danem Teodorovici. Lucian Dan Teodorovici (ur. 1975) – rumuński pisarz, reżyser teatralny, scenarzysta filmowy i telewizyjny, były redaktor serii „Ego. Proza” współczesnej literatury rumuńskiej w wydawnictwie Polirom, obecnie dyrektor Muzeum Literatury w Jassach i Międzynarodowego Festiwalu Literatury i Przekładu w Jassach (FILIT, Iași). Teodorovici jest autorem kilku powieści i jednej sztuki teatralnej. Przekłady jego książek wydano w Bułgarii, Egipcie, Hiszpanii, Macedonii, Niemczech, Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, we Francji i Włoszech oraz na Węgrzech. Polskie wydanie powieści „Matei Brunul” zostało nominowane do finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2015 i otrzymało Nagrodę Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej. Wstęp wolny!
16 maja 2018, godz. 16.00
Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, Sala im. T. Mikulskiego, III piętro
Z CYKLU „LISTY ARTYSTY” – KORESPONDENCJA PAULA CEZANNE’A
Barbara Przerwa z Muzeum Narodowego we Wrocławiu opowie o listach Cezanne’a. Prekursor malarstwa współczesnego, ojciec wszystkich malarzy – tak dziś określają go krytycy sztuki. A co wydarzyło się w przeszłości? Jakie drogi poszukiwań artystycznych przemierzał? Zbiór jego listów do przyjaciół jest bogatym źródłem wiedzy o zmaganiach twórczych, sukcesach i zwątpieniach artysty. Lektura tych listów zmusza nas do niezmiernej uważności. Pomiędzy akapitami o codziennych troskach, wiadomościami o pogodzie czy prośbami o zakup kompletu pędzli, doszukamy się nowoczesnej teorii malarstwa, której znaczenie docenią później nie tylko kubiści. Wstęp wolny!