Data dodania: 02.03.2016
Po raz kolejny zapraszamy bibliotekarzy do publicznego zaprezentowania swojego dorobku twórczego na Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy – 2016. 13.Wystawa Krajowa.
Celem przeglądu jest ukazanie bogatszego obrazu środowiska bibliotekarzy. W codziennych kontaktach z mieszkańcami, dajemy się poznać głównie poprzez krótkie, aczkolwiek bardzo kompetentne kontakty wokół książki i w roli animatorów kultury. Przeglądem pragniemy wyeksponować prywatne realizacje twórcze naszej grupy zawodowej. Dlatego też, proponujemy bibliotekarzom i czytelnikom możliwość pełniejszego kontaktu inspirowanego dokonaniami twórczymi.
Wystawa nie jest konkursem.
Zasady organizacyjne: na wystawę proponujemy dostarczać dorobek twórczy (nie prezentowany w Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy w poprzednich wystawach) w następujących kategoriach:
A. KATEGORIE TWÓRCZE:
- Twórczość literacka – utwory drukowane w wydawnictwach zwartych i czasopismach,;
- Twórczość publicystyczna i naukowa, opublikowana w wydawnictwach zwartych i czasopismach (oryginały lub kopie zachowujące wygląd oryginału) oraz w postaci projektów, prezentacji, itp.:
- regionalistyka obejmująca historię, geografię, etnografię, turystykę itd.,
- bibliotekarstwo i inna tematyka,
- Twórczość plastyczna i dziedzin pokrewnych:
- malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba;
- tkactwo artystyczne;
- rękodzieło artystyczne i użytkowe;
- modelarstwo w wielu dziedzinach;
- fotografia i film, w tym dokumentacja uprawianych form teatralnych;
- edytorstwo książek i czasopism, zwłaszcza ciekawych opracowań graficznych;
- Kolekcjonerstwo tradycyjne, sztuki i inne, merytorycznie opracowane do ekspozycji.
- Muzyka – ta dziedzina nie w pełni „eksponuje się na wystawie”, przewidujemy możliwość krótkiego koncertu podczas wernisażu wystawy.
B. Uczestnik składając prace do przeglądu akceptuje niniejsze warunki, oraz:
- wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych wyłącznie dla potrzeb przeprowadzenia wystawy,
- wyraża zgodę bezpłatnej reprodukcji prac w katalogu wystawy i innych materiałach reklamowych i promocyj-nych.
C. Charakter ekspozycji zależny jest od nadesłanych eksponatów. Możliwości ekspozycyjne: tablice płaskie, gabloty, ekspozycja przestrzenna, projekcje filmu. Zasady następnego przeglądu po wspólnych konsultacjach mogą być modyfikowane
Terminy - kontakty:
- Zgłoszenia przyjmują i informacji udzielają: w MBP Żary - kol.: Krzysztof Cymach; oraz w GBP z/s w Bieniowie - Teresa Kowalczewska.
- Adresy kontaktowe:
- Miejska Biblioteka Publiczna 68-200 Żary, ul. Wrocławska 11, tel./fax 68 374 37 36, e-mail: mbpzary2@wp.pl ,
- Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie, 68-200 Żary, tel. 68 374 16 88, e-mail: bieniowgbp@wp.pl,
- Eksponaty przyjmowane będą do dnia 20 kwietnia 2016 r. w MBP Żary, ze spisem oraz opracowaniem pozwalającym wykonać opisy ekspozycyjne. Prosimy dołączyć krótki biogram twórczo – zawodowy (maksymalnie jedna strona A4) i dane adresowe uczestników (adres do korespondencji, e-mail i nr telefonu), są konieczne do udzielania informacji.
- Otwarcie wystawy planowane jest w dniu 10 maja 2015, w Galerii Ekslibrisu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach, ul. Wrocławska 11. Termin otwarcia Wystawy potwierdzimy do 27 kwietnia 2016.
- Wystawa będzie powtórzona w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie.
- Oferujemy możliwość wypożyczenia ekspozycji i pokazania w innych bibliotekach – zainteresowanych prosimy o kontakt.
- Informacje organizacyjne uczestnicy otrzymają oddzielnie e-mailem i przez www.mbp.zary.pl i www.gbp.bieniow.pl,
- Uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom i informator dokumentujący udział w Przeglądzie, który również będzie udostępniony w wersji elektronicznej.
- Zwrot eksponatów – zależnie od prezentowania wystawy w innych bibliotekach – najpóźniej do grudnia 2016 roku. Dbajmy o właściwe zapakowanie przesyłanych prac, aby zapobiec ich uszkodzeniu.