Sushi w czytelni i tańce przy regałach?! Co się stanie, gdy w bibliotece spotkają się mózgowiec, sportowiec, bzik, księżniczka i rozrabiaka? W nowym artykule z serii "Biblioteka w filmie / film w bibliotece" zaglądamy do szkolnej biblioteki na przedmieściach Chicago i zerkamy w dusze. Czy biblioteka może być miejscem, w którym łatwiej zagłębić się w swoje myśli, odkryć nowe sensy i znaczenie tego, co nas spotyka? Podpowiadamy jak wpisać ofertę biblioteki w modne trendy coachingowe i rozwojowe dzięki trzem prostym pomysłom.
Publikację „Buntownicy, koza i biblioterapia” można kupić online za symboliczną złotówkę. Tekst jest dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej w formacie pdf. Jest to trzeci artykuł z serii "Biblioteka w filmie / film w bibliotece". Dwa pierwsze - "Detektywi, dziennikarze i krytycy” oraz „Gwiazdy, ikony i Tiffany” - również są dostępne w naszym e-sklepie.
Seria "Biblioteka w filmie / film w bibliotece" przybliża filmowy obraz biblioteki i zaprasza – dając gotowe pomysły oraz przynosząc inspirację – do organizowania okołofilmowych wydarzeń i aktywności. Seria została stworzona z myślą o pracownikach bibliotek, nauczycielach i animatorach kultury, ale wierzymy, że także miłośnicy kina znajdą w niej coś dla siebie. Wyłączność na dystrybucję serii ma portal sbp.pl. Autorką pomysłu serii jest Agata Szczotka-Sarna, medioznawczyni, specjalistka ds komunikacji, związana ze środowiskiem bibliotecznym jako trener (PR Partner). Za skład i koncepcję graficzną odpowiada Magdalena Konik, art director w Vivid Studio. Zapoznaj się z całą serią