Data dodania: 06.02.2013
Najnowsza publikacja Punktu Kontaktowego ds. Kultury została poświęcona współpracy kulturalnej w ramach sieci międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem polskich instytucji i organizacji angażujących się w tego typu działalność. Zaprezentowane w niej zostały zasady funkcjonowania sieci w obszarze kultury oraz przedstawione wybrane przykłady projektów dofinansowanych w ramach Programu Kultura.
W publikacji:
- Sieci współpracy kulturalnej – czym są, jak powstają i działają?
- Wprowadzenie do problematyki sieci współpracy międzynarodowej w ujęciu teoretycznym. Tekst opracowany przez dr Małgorzatę Sternal.
- Polskie instytucje i organizacje w międzynarodowych sieciach - wybrane przykłady
- Pozytywne i negatywne aspekty współpracy w ramach sieci z punktu widzenia przedstawicieli trzech polskich organizacji należących do: Curator’s Network, International Print Network i European Network for Baroque Cultural Heritage.
- O tym jak Fundacja Theatrum Gedanense stworzyła Europejską Sieć Festiwali Szekspirowskich
- Wskazówki jak zostać członkiem sieci współpracy kulturalnej oraz porady jak powołać nową sieć i stać się jej liderem - wywiad z Anną Szynkaruk – Zgirską.
- Sieciowanie? Fabryka Sztuki gorąco poleca!
- Współpraca w ramach międzynarodowych sieci na przykładzie działalności łódzkiej Fabryki Sztuki. Praktyczne podejście prezentuje Agata Etmanowicz.
- Lista najważniejszych sieci kulturalnych w Europie
- Zestawienie europejskich sieci współpracy kulturalnej z wyszczególnieniem polskich instytucji i organizacji, które do nich należą.
Pod lupą: europejskie sieci współpracy kulturalnej w praktyce
Publikację w wersji drukowanej można otrzymać bezpłatnie w Punkcie Kontaktowym ds. Kultury.