Polecamy

Filmowe akcenty Festiwalu Poezji i Prozy

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 27.09.2012

Czym jest scenariusz, jakie są jego punkty zwrotne, jak budować akcję poprzez dialogi? Odpowiedzi na te i inne pytania  znajdą uczestnicy warsztatów literacko-filmowych, prowadzonych przez Zbigniewa Masternaka, prozaika, autora scenariuszy filmowych, dramaturga. Artysta odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach VII Festiwalu Poezji i Prozy.

Zbigniew Masternak zadebiutował w 2000 r. na łamach  Twórczości  dwoma opowiadaniami Niech żyje wolność i Posąg Emeryka. W 2006r. ukazał się jego debiut książkowy – powieść Niech żyje wolność oraz druga powieść Chmurołap, a  w 2008 r. ukazała się trzecia powieść Scyzoryk. Trzy pierwsze księgi Chmurołap, Niech żyje wolność i  Scyzoryk, które zostały wydane w jednym tomie, tworzą wieloczęściowy autobiograficzny cykl  Księstwo. Na podstawie tego cyklu reżyser Andrzej Barański zrealizował film pod tym samym tytułem. Polska premiera filmu Księstwo  odbyła się w czerwcu 2011r. podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a premiera światowa odbyła się w lipcu 2011r. się podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Karlovych Varach.

Warsztaty literacko-filmowe ze Zbigniewem Masternakiem odbędą się 3 października 2012 r. o godz. 10.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle.  Zapisy przyjmujemy: tel. 13 446 26 02 w. 36 lub mail: aktywni@mbp.jaslo.pl. Ilość miejsc ograniczona.        

Po południu odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem, który opowie o swojej twórczości, o  przygodzie z piłką nożną oraz o pracy przy scenariuszach filmowych i filmie. Podczas spotkania zaprezentuje również film Andrzeja Barańskiego, który powstał na podstawie jego książki.

 

Projekcja filmu „Księstwo” oraz spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem odbędzie się 3 października 2012 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.

 

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury.

Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl .




Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP