Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego przypada na 17 maja, ale imprezy z nim związane ruszają już w tym tygodniu. Będzie to okazja do wysłuchania dyskusji na temat telewizji cyfrowej, problemów społeczeństwa informacyjnego, technologii chmurowych i nie tylko.
Zgodnie z rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 27 marca 2006 roku Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego został wyznaczony na dzień 17 maja. Z tej okazji na całym świecie organizuje się wydarzenia poświęcone nowym technologiom. W Polsce organizacją obchodów Dnia zajmuje się Polskie Towarzystwo Informatyczne. Imprezy mające związek z ŚDSI odbędą się zarówno 17 maja, jak i w innych dniach, co ma pomóc w promocji obchodów w mediach.
Już w najbliższy wtorek 8 maja br. w Centrum Prasowym Foksal odbędzie pierwsza z cyklu głównych imprez ŚDSI, konferencja „Telewizja cyfrowa - atuty i pułapki konwersji”. W programie obchodów ŚDSI 2012, w dniach 14-18 maja mieszczą się również finałowe rozgrywki 36. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, których organizację w tym roku powierzono Uniwersytetowi Warszawskiemu - co jest oczywistym wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć polskiej młodzieży informatycznej w tym ogromnie prestiżowym konkursie.
Natomiast w Szczecinie w dniach 10-11 maja odbędzie 15. edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Problemy Społeczeństwa Informacyjnego”, organizowana przez Katedrę Społeczeństwa Informacyjnego Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
W kolejnym tygodniu obchodów ŚDSI 2012 warto będzie wziąć udział w kolejnych imprezach: 15 maja - Konferencja: „Nowoczesne technologie cyfrowe w edukacji. Model chmury obliczeniowej – szansą dla szkół?”, 17 maja godz. 19 - XIII Konferencja Okrągłego Stołu: Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego pod hasłem: „Kobiety i dziewczęta wobec technik informacyjno-komunikacyjnych”, 17 maja godz. 19 - Wielka Gala Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.
Całość informacji o obchodach ŚDSI 2012 można znaleźć na stronie sdsi.pti.org.pl
Źródło: Dziennik Internautów