Celem konferencji jest z jednej strony zdiagnozowanie szans i możliwości zatrudnienia, a z drugiej strony określenie potrzeb rynku pracy wobec zmieniających się warunków i rosnących wymagań stawianych absolwentom kierunku Informacja naukowa i biblio- tekoznawstwo. Konferencja jest okazją do skonfrontowania przygotowania i oczekiwań studentów, pozwala też na podjęcie próby zarysowania kanonu kwalifikacji niezbędnych do podjęcia pracy na stanowiskach związanych z wytwarzaniem, obiegiem, opracowywaniem i udostępnianiem (płatnym, nieodpłatnym) informacji w postaci tradycyjnej i elektronicznej.
W trakcie spotkania organizatorzy oczekują naukowej dyskusji bibliologów, biblioteko- znawców, informatologów, bibliotekarzy, brokerów informacji, księgarzy i wydawców nad kondycją, formą i jakością kształcenia studentów. Opinie te pozwolą na sformułowanie niezbędnego minimum w zakresie wiedzy i umiejętności, jaką winny znać i posiadać osoby uzyskujące tytuł zawodowy magistra informacji naukowej i bibliotekoznawstwa.
Proponowana tematyka konferencji została nakreślona szeroko i należy do niej:
Licząc na zainteresowanie ośrodków akademickiego kształcenia bibliotekarzy i instytucji zatrudniających ich absolwentów, serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń i aktywnego uczestnictwa w konferencji.