– Ideą Salonu jest promocja książek i bibliotek, z których wiele wydaje publikacje o tematyce historycznej, kultywując tradycje zachowania dziedzictwa narodowego, upowszechnienia wiedzy o regionach i ich wybitnych postaciach – powiedział Waldemar Michalski, dyrektor ds. rozwoju w wydawnictwie Bellona, który jest jednocześnie dyrektorem Targów Książki Historycznej. I Salonowi Bibliotek towarzyszyć będzie wiele atrakcyjnych wydarzeń jak seminarium „Małe ojczyzny – historyczne wydawnictwa regionalne bibliotek”, a także konkursy, prezentacje multimedialne, a także Dni Książki Historycznej – cykl imprez organizowanych w bibliotekach na terenie województwa mazowieckiego – dodał dyrektor Waldemar Michalski.
Koordynatorem organizacyjnym I Salonu Bibliotek jest Joanna Pasztelaniec-Jarzyńska, skarbnik Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Stoisko zbiorcze Stowarzyszenia będzie głównym ośrodkiem informacyjno-organizacyjnym I Salonu Bibliotek, natomiast biblioteki o znaczącym dorobku wydawniczym będą mogły mieć stoiska indywidualne zlokalizowane w jego pobliżu.
- Obecnie kompletujemy listę bibliotek, które wezmą udział w Salonie i przygotowujemy materiały do pierwszego katalogu publikacji historycznych wydawanych przez biblioteki. Pracujemy też nad programem całego przedsięwzięcia, który obejmie imprezy towarzyszące. Sądzę, że we wrześniu przekażemy kolejny komunikat zapowiadający I Salon Bibliotek bardziej szczegółowo – przekazała Bibliotece Analiz Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska.
Źródło: Rynek Książki