Polecamy

Literacki oKruch on-line

Data dodania: 07.12.2020

Literacki oKruch on-line

Wystartował IV Bocheński „oKruch” Literacki, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni. Wydarzenie potrwa do 10 grudnia br.

Tematem wiodącym tegorocznego Festiwalu będzie literatura fachowa traktująca o komunikowaniu i porozumiewaniu się oraz zagadnienia dotyczące retoryki i komunikacji społecznej. W ramach Festiwalu odbędą się cztery wykłady oraz spotkanie – wywiad z autorem wielu interesujących publikacji Andrzejem Pacułą.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących zasad bezpieczeństwa, wymuszających ograniczenia w organizowaniu wydarzeń kulturalnych, Festiwal odbywa się w sieci.

Nagrania będą realizowane w pomieszczeniach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej i dostępne online poprzez linki na stronie www, na Facebooku lub jako streaming na Youtube.

Wykłady dedykowane są młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Festiwal rozpocznie wykład Marty Krupskiej, pracownika dydaktyczno-naukowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, dnia 7 grudnia, o godz. 12.00.

Spotkanie nosi tytuł „Porozumienie i więź – o komunikacji budującej bliskość” i będzie stanowić okazję do podzielania się refleksją na temat etycznego i kulturotwórczego wymiaru tworzonych przez nas relacji z innymi, do zatrzymania się nad tym, czym jest bliskość i jak pomóc sobie i innym w budowaniu prawdziwego porozumienia między nami.

8 grudnia gościem Festiwalu będzie dr Patrycja Curyło-Sikora, psycholog i praktykujący psychoterapeuta, nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W trakcie spotkania uczestnicy zostaną zaproszeni do aktywnego udziału w zaproponowanych ćwiczeniach, a praca warsztatowa w dużym stopniu koncentrować się będzie na procesach towarzyszących budowaniu obrazu drugiej osoby. Każde przeprowadzone ćwiczenie stanie się pretekstem do przekazania uczestnikom cennej wiedzy z zakresu psychologii i komunikacji interpersonalnej! Wydarzenie będzie miało charakter zamknięty, do uczestniczenia w nim zostały zaproszone osoby, które tworzą zespół Warsztatów Twórczego Pisania dla Młodzieży, odbywających się w bocheńskiej książnicy od kilku lat.

W środę 9 grudnia odbędzie się spotkanie z psycholog Anną Pawlik, która opowie o eksperymentach psychologicznych i jakie mają one przełożenie na życie codzienne i komunikację społeczną.

Wykład pt. „Jak się dogadać czyli rzecz o retoryce” wygłosi dr hab. Aneta Załazińska, językoznawca, profesor w Katedrze Teorii Komunikacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej, autorka znakomitych publikacji. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 12.

Kolejnym punktem programu będzie transmisja spotkania z Andrzejem Pacułą, autorem licznych tekstów poetyckich, satyrycznych i esejów, inspiratorem i kreatorem projektów artystycznych. Na spotkaniu opowie m.in. o kulisach powstania książki „W starym kinie Stanisława Janickiego”.

>> Czytaj więcej


Redakcja


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP