Polecamy

Bezpłatne webinaria o edukacji medialnej dla bibliotekarzy

Data dodania: 02.11.2020

Bezpłatne webinaria o edukacji medialnej dla bibliotekarzy

W listopadzie bibliotekarze i bibliotekarki będą mogli wziąć udział w serii webinariów, dzięki którym staną się bardziej odpowiedzialnymi konsumentami i producentami przekazów medialnych. Warsztaty online, prowadzone przez Patryka Zakrzewskiego, stanowią praktyczną odpowiedź na współczesne wyzwania towarzyszące edukacji medialnej.

Cykl trzech webinariów odpowiada na potrzeby zgłaszane przez bibliotekarzy zainteresowanych wykorzystaniem w pracy z uczniami i innymi grupami korzystającymi z oferty biblioteki, aktualnej wiedzy i dobrych praktyk w zakresie edukacji medialnej, w tym sprawdzania otrzymywanych informacji.

Uczestnicy nauczą się m. in.

  • analizy własnej diety medialnej,
  • rozpoznawania najpopularniejszych błędów poznawczych,
  • skutecznego wyszukiwania rzetelnych informacji dzięki wykorzystaniu metod click restraint i lateral reading
  • korzystania z prostych narzędzi weryfikacji.

Patryk Zakrzewski, który poprowadzi spotkania, od dwóch lat współpracuje z TechSoup Europe w zakresie edukacji medialnej. Jest koordynatorem Akademii Fact-Checkingu, członkiem zarządu w Stowarzyszeniu Demagog. Wykorzystuje swoje doświadczenie pracy w szkole demokratycznej i w portalu fact-checkingowym, by wspierać uczniów i nauczycieli – a od niedawna także seniorów – w doskonaleniu umiejętności krytycznego myślenia i weryfikowania informacji.

Szkolenie jest zainicjowane przez TechSoup Europe we współpracy ze Stowarzyszeniem Demagog. Obejmuje 3 spotkania online  (prowadzone za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meeting / Cisco Webex Training) w dniach 10, 17 i 24 listopada 2020 roku, w godz. 17:00-18:30.

Osoby zainteresowane udziałem w cyklu webinariów „Edukacja medialna: jak uruchomić krytyczne myślenie?” zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:

http://bit.ly/edukacjamedialna_biblioteki w terminie do 6 listopada 2020 do godz. 15:00.

Wypełnienie formularza zajmuje ok. 20 min.
W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu z Karoliną Dziełak, Koordynatorką ds. Szkoleń (TechSoup Europe), e-mail: kdzielak@techsoupeurope.org

Jeśli interesuje Cię tematyka przeciwdziałania dezinformacji, odwiedź również Hive Mind

Hive Mind jest platformą zaprojektowaną, żeby ułatwić rozwój kompetencji medialnych, niezbędnych do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Na stronie Hive Mind możesz rozwijać się wspólnie z całą społecznością praktyków. Znajdziesz tam również nasze własne, niestandardowe narzędzie do analizy treści mediów społecznościowych (Social Media Radar) i kursy online do samodzielnej nauki. Wszystko to z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w Internecie. 


Redakcja


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP