W listopadzie bibliotekarze i bibliotekarki będą mogli wziąć udział w serii webinariów, dzięki którym staną się bardziej odpowiedzialnymi konsumentami i producentami przekazów medialnych. Warsztaty online, prowadzone przez Patryka Zakrzewskiego, stanowią praktyczną odpowiedź na współczesne wyzwania towarzyszące edukacji medialnej.
Cykl trzech webinariów odpowiada na potrzeby zgłaszane przez bibliotekarzy zainteresowanych wykorzystaniem w pracy z uczniami i innymi grupami korzystającymi z oferty biblioteki, aktualnej wiedzy i dobrych praktyk w zakresie edukacji medialnej, w tym sprawdzania otrzymywanych informacji.
Uczestnicy nauczą się m. in.
Patryk Zakrzewski, który poprowadzi spotkania, od dwóch lat współpracuje z TechSoup Europe w zakresie edukacji medialnej. Jest koordynatorem Akademii Fact-Checkingu, członkiem zarządu w Stowarzyszeniu Demagog. Wykorzystuje swoje doświadczenie pracy w szkole demokratycznej i w portalu fact-checkingowym, by wspierać uczniów i nauczycieli – a od niedawna także seniorów – w doskonaleniu umiejętności krytycznego myślenia i weryfikowania informacji.
Szkolenie jest zainicjowane przez TechSoup Europe we współpracy ze Stowarzyszeniem Demagog. Obejmuje 3 spotkania online (prowadzone za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meeting / Cisco Webex Training) w dniach 10, 17 i 24 listopada 2020 roku, w godz. 17:00-18:30.
Osoby zainteresowane udziałem w cyklu webinariów „Edukacja medialna: jak uruchomić krytyczne myślenie?” zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:
http://bit.ly/edukacjamedialna_biblioteki w terminie do 6 listopada 2020 do godz. 15:00.
Wypełnienie formularza zajmuje ok. 20 min.
W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu z Karoliną Dziełak, Koordynatorką ds. Szkoleń (TechSoup Europe), e-mail: kdzielak@techsoupeurope.org
Jeśli interesuje Cię tematyka przeciwdziałania dezinformacji, odwiedź również Hive Mind
Hive Mind jest platformą zaprojektowaną, żeby ułatwić rozwój kompetencji medialnych, niezbędnych do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Na stronie Hive Mind możesz rozwijać się wspólnie z całą społecznością praktyków. Znajdziesz tam również nasze własne, niestandardowe narzędzie do analizy treści mediów społecznościowych (Social Media Radar) i kursy online do samodzielnej nauki. Wszystko to z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w Internecie.
Redakcja