Po wielkim sukcesie projektu pilotażowego skierowanego do trzylatków i ich rodziców – w ramach którego ponad 35 tys. małych czytelników odebrało w bibliotekach Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki – zapraszamy wszystkie biblioteki publiczne do wzięcia udziału w ogólnopolskiej odsłonie akcji, która rozpocznie się we wrześniu 2019 r. i obejmie wszystkich przedszkolaków.
Opis projektu:
Każde dziecko w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat), które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.
Zgłoszenie udziału w projekcie:
Wszystkie biblioteki publiczne zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o wypełnienie (do końca marca 2019 r.) formularza zgłoszeniowego: https://goo.gl/forms/fDP5n8IoP4lgMSZk1
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dzieci odbierających wyprawki. Do projektu mogą zgłaszać się tylko biblioteki główne, które w formularzu uwzględniają liczbę filii, do których będą chciały przekazać Wyprawki Czytelnicze.
Biblioteki do projektu nie mogą zgłosić czytelnicy.
Regulamin projektu można pobrać tutaj: Regulamin akcji Mała Książka – Wielki Człowiek.
Korzyści z udziału w projekcie:
Wspólnie postaramy się sprawić, aby czytanie książek stało się sposobem wspólnego spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a biblioteki stały się miejscem, w którym mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym.
~ Instytut Książki
JF/sbp.pl, źródło: informacja prasowa