Polecamy

Zaparszamy na koncert Jana Kondraka

Autor: Katarzyna Szumska Biblioteka: Oddział SBP w Sieradzu i Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu Województwo: łódzkie
Data dodania: 04.09.2018

 

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu i Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej serdecznie zapraszają na koncert Jana Kondraka, który odbędzie się w czwartek 6 września 2018 r. o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia przy ul. Jana Pawła II 48 w Sieradzu .

Wstęp wolny

Koncert zostanie zorganizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddziału w Sieradzu „Biblioteka czeka” sfinansowanego ze środków Urzędu Miasta w ramach realizacji Zadania publicznego nr 4 „Wzbogacanie życia kulturalnego Sieradza poprzez imprezy o charakterze środowiskowym, lokalnym i ponadlokalnym".

JAN KONDRAK (ur. 1959)  - autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY. Koncertował w głównie w Polsce, ale też w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii, na Białorusi i Ukrainie. Jego utwory wykonywali: Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski. Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, m.in. "Ogród wiszący - Pieśniarze świata", "Moje Włosy" i "Pieśń z pieśni”. Napisał rozdział monumentalnej pracy zbiorowej "Jan Paweł II do artystów. Artyści do Jana Pawła II". Wymyślił formułę Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i czternaście razy go przeprowadził. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie za – jak to określono – utworzenie księstwa piosenki literackiej  w Lublinie. Wydał następujące płyty solowe: "Missa Pagana", "Tango Tristè", "Madamme I" i "Madamme II" (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury), a także "Kolędy przy gitarze" i 6 płyt z tekstami własnymi. Z Lubelską Federacją Bardów wydał 9 płyt, w tym m.in. "Miłość mi wszystko wyjaśniła" (do słów Karola Wojtyły) i  "Lubelska Federacja Bardów Kazimierzowi Grześkowiakowi" (z tekstami Kazimierza Grześkowiaka). Wydarzeniom ze stanu wojennego poświęcony jest jego singiel pt. "Pieśń Dzwonu Wolności". Brał udział jako śpiewak i kompozytor w przedstawieniu pt. "Album rodzinny". We współpracy z Teatrem Starym w Lublinie powstało jego solowe przedstawienie pt. "Sztukmistrz śpiewa" (grane od 2012 r.). W tym samym teatrze, począwszy od sezonu 2013, śpiewa w spektaklu "Wieczorem", opartym na poezji Józefa Czechowicza z muzyką Włodka Pawlika.



Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP