Polecamy

Konferencja "Nowoczesny nauczyciel we współczesnej szkole"

Data dodania: 25.02.2016

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie oraz Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy współpracy Instytutu Nauk o Informacji UP organizują w dniach 14-15 maja 2016 roku konferencję szkoleniową "Nowoczesny nauczyciel we współczesnej szkole". Szkolenie odbędzie się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie ul. Podchorążych 2.

Gospodarzami spotkania są: dr Stanisław Skórka Dyrektor Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz mgr Agnieszka Miśkiewicz Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie. Cele szkolenia to: integracja środowiska, wzajemna wymiana doświadczeń i informacji, uzupełnienie, poszerzenie i aktualizacja wiedzy uczestników. Konferencja szkoleniowa rozpocznie się w sobotę 14 maja o godz. 10.00 w Audytorium prof. W. Danka w Gmachu Głównym Uniwersytetu Pedagogicznego. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie: http://www.bg.up.krakow.pl/nnwws/index.html

Stale zmieniająca się rzeczywistość edukacyjna wymaga od nas elastyczności oraz ciągłego podnoszenia swoich kompetencji. Wychodząc naprzeciw potrzebie uzupełnienia i pogłębienia wiedzy zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu szkoleniowym adresowanym do nauczycieli różnych specjalności, szczególnie do nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli języka polskiego i języków obcych. Współczesna szkoła pełna jest ciekawych, a także nowatorskich działań i rozwiązań. To my, nauczyciele, mamy bezpośredni wpływ na młode pokolenie. Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność. Pragniemy, aby szkolenie stało się okazją do zaprezentowania przykładów różnorodnych form pracy nowoczesnego nauczyciela. Wystąpienia podczas szkolenia będą poruszały zagadnienia związane z technologiami komunikacyjno-informacyjnymi oraz z nowoczesnymi formami pracy z uczniem. Uczestnicy będą mieli także możliwość wyboru spotkania warsztatowego z zakresu omawianych tematów zgodnie z zainteresowaniami.

W Krakowie gościć będą m.in. prof. dr hab. Mariola Antczak kierownik Katedry Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego, mgr Bożena Boryczka kierownik Pracowni Edukacji Medialnej, Informacji i Wydawnictw Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, przedstawiciel Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie.

Program pierwszego dnia konferencji szkoleniowej skupi się na technologiach komunikacyjno-informacyjnych – wykłady "Nie bójmy się TIK", eTwinning, architektura informacji. Odbędą się także wykłady i warsztaty dotyczące biblioterapii (dr Wanda Matras-Mastalerz, pracownik Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego, Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego) oraz neurodydaktyki. Wieczorem zapraszamy na spacer z przewodnikiem po urokliwym krakowskim Kazimierzu.

W niedzielę skupiamy się na podstawowym kierunku realizacji polityki oświatowej państwa "Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży". Podejmiemy tematy aktualne i ważne m.in.: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, jak przygotować i przeprowadzić szkolną grę terenową, jak pracować z obcokrajowcami (na przykładzie szkoły powszechnej na Łotwie), jak rozwijać czytelnictwo na poszczególnych etapach edukacyjnych, jak współpracując z bibliotekami pedagogicznymi i publicznymi realizować cele polityki oświatowej państwa. Planujemy jeszcze kilka niespodzianek. Zapisy do 31 marca 2016 r. Zapraszamy do Krakowa.

Prezes TNBSP Oddział w Krakowie
mgr Agnieszka Miśkiewicz
kontakt:szkolenie2016@mailplus.pl
 

Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP