Zapraszamy do lektury nowego numeru "Tytułu Ujednoliconego"
Główny tekst tego numeru pomaga odkryć problem przytłoczenia zbyt rozbudowanym, przypadkowym i chaotycznym księgozbiorem domowym i uporać się z nim w prosty sposób. Nadmiar i minimalizm to słowa klucze, robiące ostatnio zawrotną karierę. Czy jednak rzeczywiście nie jest tak, że w blasku pierwszych wiosennych promieni słońca, w otoczeniu budzącej się do życia zieleni zaczynamy odczuwać przytłoczenie nadmiarem i chcemy uporządkować przestrzeń wokół siebie? Polecam również świetny felieton Aleksandry Świerk, która po porządkach w swoim wirtualnym życiu „nie jest bledsza, nie jest śpiąca, może nieco bardziej milcząca”. Czyli da się!
Jakich bibliotek chcą młodzi ludzie, przedstawiciele pokolenia sieci? Dostępnych, wydajnych, z szybką i bezpośrednią obsługą. Bibliotekarz nadal jest potrzebny i ma bardzo ważną misję do spełnienia. Dlatego nie narzekajmy na „dzisiejszą młodzież”, tylko wychodźmy im naprzeciw, apeluje Magdalena Rowińska. Z pewnością na młodsze pokolenie nie zamyka się Biblioteka Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, którą prezentujemy w naszym cyklu Biblioteki NUKAT-u.
Zachęcam również do lektury rubryki „Myśli nie(ujednolicone)”, w której Leszek Śnieżko dzieli się pomysłem na niebanalne połączenie nauki, pracy i zabawy oraz do zapoznania się z planem przedwakacyjnych e-szkoleń w Centrum NUKAT
fragment wstępu do numeru 16/2015
Źródło: Centrum Nukat