Data dodania: 24.11.2014
Tegoroczne 23. Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 27-30 listopada 2014 r., po raz szósty w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum.
Z roku na rok inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wydawców i odwiedzających. Miejsca na tegoroczne Targi zostały rozdysponowane błyskawicznie i już od ponad 2 miesiące wydawcy zapełnili po brzegi Arkady Kubickiego.
23.Targi Książki Historycznej to:
- ponad 200 wydawców z całej Polski,
- największa oferta książek historycznych,
- V Salon Książki Muzealnej (ponad 40 Muzeów z całej Polski)
- III Salon Książki Białoruskiej (ponad 20 wydawców z Białorusi). W ramach salonu zapraszamy na konferencję Orsza 1514.
- konferencje i spotkania z autorami. Gościem specjalnym będzie Wiktor Suworow. Na Targach będzie można spotkać: Sławomira Kopra, Iwonę Kienzler, Robera Killena, Remigiusza Mroza, Jerzego Besalę, Krzysztofa Masłonia, Piotra Gajdzińskiego, Piotra Zychowicza i wielu innych.
- wyjątkowym wydarzeniem będzie koncert Stanisławy Celińskiej i Tadeusza Kijańskiego. Wśród wykonawców również Tomasz Szczepanik – zespół Pectus. (zaprasza Teatr Miejsce i Teatr Polskiego Radia)
- spacery historyczne m.in. Poniatowski - wielki skandalista i playboy, prowadzenie Iwona Kienzler.
- book change (29.11.2014 w godz. 13:00-16:00)
- pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. GRH Cywibande Regiment – pokazy musztry oddziału wojskowego wraz ze sztandarem i bębnem z okresu wojen Moskiewskich na początku XVII w.; GRH Borujsko – pokazy umundurowania i wyposażenia z okresy II wojny dla dzieci; repliki broni; życie codzienne w armii; konkursy dla dzieci z wiedzy o II wojnie; mini tor przeszkód. Smakoszy wojskowej kuchni zapraszamy do spróbowania tradycyjnej grochówki z oryginalnej kuchni polowej KP 340.
Każdego roku na terenie sal targowych rozprowadzany jest Katalog Miłośników Książki Historycznej – podstawowe źródło wiedzy o nowościach i wyjątkowych tytułach z obszaru historii.
Targi Książki Historycznej na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz stolicy, corocznie gromadząc ponad 25 tys. czytelników oraz liczne grono wydawców, którzy prezentują ponad 90% wszystkich dostępnych na rynku książek historycznych.
Więcej informacji na www.pwkh.pl
Źródło: Portal księgarski