Polecamy

WTK startują już 22 maja

Data dodania: 12.05.2014

WTK startują już 22 maja

Już 22 maja startują Warszawskie Targi Książki, które potrwają do niedzieli 25 maja. Impreza po raz drugi odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na targach obecne będzie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - zapraszamy na stoisko 214V.

 

Konferencja prasowa Warszawskich Targów Książki

Organizatorzy WTK serdecznie zapraszają na konferencję prasową targów we wtorek, 20 maja br. o godzinie. 12.00 do Pałacu Prymasowskiego w Warszawie (Sala Niebieska) przy ul. Senatorskiej 13/15.

Bilety na WTK już w sprzedaży

Ruszyła przedsprzedaż biletów na Warszawskie Targi Książki w warszawskich salonach EMPIK. Oferowane są bilety w cenie 10 zł – normalny, 5 zł ulgowy. Dzieci do lat 12 wchodzą na targi bezpłatnie. Zasady wstępu na Warszawskie Targi książki dostępne są na stronie internetowej targów.

Bilety można też kupić w przedsprzedaży internetowej – za pośrednictwem serwisu Groupon (link). Dostępne będą również w kasach w dniach i godzinach otwarcia targów.

Bibliotekarze również wchodzą na Targi bezpłatnie.

Warszawska premiera targowa

Warszawskie Targi Książki wraz z serwisem Granice.pl zapraszają wszystkich, uczestniczących w targach wydawców do udziału w plebiscycie „Warszawska Premiera Targowa”. Odwiedzający targi będą mieli możliwość oddania głosu zgłoszoną do plebiscytu książkę. Głosy można będzie oddawać za pośrednictwem strony internetowej. 25 maja o godzinie 13.00 na targowej Kanapie Literackiej poznamy tegorocznego laureata plebiscytu. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 maja br. W razie pytań prosimy o kontakt: Magdalena Galiczek, mgaliczek@granice.pl, 535 677 788.

Lektury nieobowiązkowe - moc atrakcji dla dzieci i młodzieży

Warszawskie Targi Książki z roku na rok oferują dzieciom i młodzieży coraz bogatszy program zajęć zachęcających do czytania. A w tym roku nowości: warszawska odsłona Festiwalu Literatury dla Dzieci i sobotnio-niedzielny piknik na płycie stadionu pod nazwą Rodzinny weekend z książką.

W czwartek i piątek wiele atrakcyjnych pozycji programowych czeka na zorganizowane grupy dzieci i młodzieży. Wydarzenia dla dzieci młodszych odbywać się będą w galerii Stadionu Narodowego, wydarzenia dla gimnazjalistów i licealistów, w tym lekcje literatury i historii – w Centrum Konferencyjnym. W sobotę i niedzielę zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami.

Dzieci będą mogły wziąć udział w licznych animacjach literackich, posłuchać głośnego czytania, spotkać się z autorami oraz wziąć udział w warsztatach i przedstawieniach. Młodzież gimnazjalna i licealna będzie mogła uczestniczyć w lekcjach literatury i historii przygotowanych przez specjalistów IBL PAN, Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Muzeów z Warszawy i Mazowsza.

W planie między innymi zajęcia poświęcone twórczości Zygmunta Krasińskiego, Stefana Żeromskiego, Witolda Gombrowicza, Leopolda Tyrmanda, Zbigniewa Herberta, Stanisława Grochowiaka, a także postaciom i wydarzeniom historycznym. Młodzież będzie też mogła wysłuchać wykładu „Od Zielonego Balonika do Potem - czyli o historii polskiego kabaretu” czy zobaczyć przedstawienie multimedialne „Via Hrabal” z okazji 100-lecia urodzin Bohumila Hrabala, na które zaprosi Czeskie Centrum.

Nowością będzie piątkowy cykl wykładów popularyzujących wiedzę pod tytułem „Spotkania z nauką – Wszechnica PAN” z udziałem cenionych popularyzatorów nauki: prof. Michała Kleibera, prof. Karola Myśliwca, dr. Stanisława Bajtlika, prof. Jerzego Bralczyka, dr. Krzysztofa Skabka i prof. Jerzego Vetulaniego.

Wymienię, zamienię, oddam…

Na miłośników książki cyfrowej czekają prezenty. W ramach akcji Książka za książkę za papierowy egzemplarz książki przyniesiony na targi będzie można otrzymać kupon do bezpłatnego pobrania ebooków ufundowanych przez PUBLIO. Legimi zaoferuje kody dostępu do 2-tygodniowego okresu bezpłatnego czytania ebooków ze swoich zasobów.

Portal Qlturka zaprasza do dzielenia się książkami. Zostaną przekazane tym, którym przyniosą wiele radości. A w niedzielę portal Lubimy Czytać zorganizuje na targach akcję wymiany książek drukowanych.

Rodzinny weekend z książką na płycie stadionu

W weekend na targach królować będą spotkania autorskie i inne wydarzenia literackie oraz artystyczne.

Po raz pierwszy na targach odbędzie się Rodzinny weekend z książką na płycie stadionu. To doskonałe miejsce rodzinnej rozrywki związanej przede wszystkim z literaturą, choć nie tylko.

Strefa z leżakami i kawiarenką na murawie pozwoli zwiedzającym odetchnąć od codziennego zgiełku, posłuchać mp3 z nagraniami Wisławy Szymborskiej, wymienić się polskimi i obcojęzycznymi książkami, i wreszcie poczytać wypożyczone książki, a nawet „przeżyć” je osobiście dzięki dramie przygotowanej przez aktorów.

Na dzieci… młodzież i dorosłych czeka zabawa cosplay. Warto przyjść na targi w przebraniu znanych Galów - Asterixa i Obelixa, Kaczora Donalda czy innych postaci z popularnych komiksów i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Osoba, która najlepiej odzwierciedli postaci z komiksu René Gościnnego wyjedzie do położonego pod Paryżem Parku Asterixa. Przelot oraz bilety do Parku fundują linie lotnicze AIR FRANCE.

Uczestników Rodzinnego weekendu z książką zachęcamy też do bicia rekordu Guinnessa w malowaniu największej kolorowanki - ilustracji książkowej, rysowaniu kredą na płycie stadionu postaci autorstwa Papcia Chmiela - Tytusa, Romka i A’Tomka pod hasłem Czytanie Uczłowiecza, czy do udziału w hucznych urodzinach Kaczora Donalda - warsztatach z rysownikiem komiksów Kaczora Donalda – Gianluca Paniello, konkursach i quizach wiedzy o Kaczorze Donaldzie i o pochodzeniu tytułu Gigantów. Będą też duże puzzle z wizerunkiem mieszkańców Kaczogrodu, wielki tort urodzinowy, punkt wymiany archiwalnych komiksów Gigant i konkurs dubbingu.

Dla młodszych dzieci przygotowano kameralne gry i zabawy plastyczno-muzyczne, a na dwóch scenach spektakle i musicale. W niedzielę w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci odbędzie się Zlot fanów Pippi.

We współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, w specjalnym kinowym namiocie, prezentowane będą adaptacje filmowe z zasobów Filmoteki Szkolnej PISF. Stołeczny charakter pikniku podkreśla prezentacja elementów Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Uroczyste otwarcie Rodzinnego weekendu z książką odbędzie się w sobotę 24 maja już o godz. 11.00. Zapraszamy!

Laureat plebiscytu Warszawskich Targów Książki i Lubimy Czytać

Czytelników, uczestników targów z przyjemnością zapraszamy na spotkanie z Arturem Andrusem na scenie głównej targów - Kanapie Literackiej w sobotę o godzinie 12.30.

Lista Autorów - gości tegorocznych Warszawskich Targów Książki liczy już blisko 600 osób!


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP